YETENEK SINAVLARINA HAZIRLIK RESİM KURSLARI

Yetenek Sınavları Hazırlık Kursları, Güzel Sanatlar Fakültelerine Hazırlık Kursları

       
 Başlıca   Eğitim   Programlarımız ;

*  İç Mimarlık

*  Moda  Tasarım

*  Grafik  Tasarım 

*  Çizgi film -  Animasyon

*  Endüstri  Ürünleri  Tasarımı

*  Resim Bölümü

*  Resim  Öğretmenliği

*  Heykel

*  Seramik

*  Fotoğraf

*  Sanat  Eserleri  Restorasyonu   ve  Konservasyonu

* Geleneksel  Türk  El Sanatları

*  Sahne Dekor  ve  Kostüm  Tasarımı

*  Güzel  sanatlar devlet liseleri  ve özel  güzel  sanatlar  liseleri   yetenek  sınavlarına   hazırlık  resim kursları

Güzel Sanatlar fakültesi Yetenek Sınavlarına  Hazırlık Resim Kursları

         Anatomi  Sanat   Akademisi  Güzel  Sanatlar  Yetenek Sınavlarına   Hazırlık  Atölyelerinde Neler Öğreneceğim ?

   Güzel  sanatlar  liseleri  ve güzel sanatlar Devlet ve Vakıf üniversitelerinin tüm bölümlerine ,alanında uzman, ondokuz  yıllık  deneyimli  ve  Marmara  Üniversitesi  Güzel  sanatlar  fakültesinden  birincilikle  mezun   olmuş, bugüne  kadar  yüzlerce İç mimar, Endüstriyel  ürün  tasarımcısı, Görsel  iletişim tasarımcısı, Grafiker  ve güzel sanatların diğer  alanlarına  öğrenciler yetiştirmiş  eğitmen ve  Mimar Sinan , Marmara  Üniversitesi güzel sanatlar fakültelerinden  mezun  yardımcı öğretmenlerle  yetenek sınavlarına hazırlık   eğitimi verilerek güzel sanatlar fakültelerinin  sınav maratonuna öğrencilerimiz  hazırlanmaktadır.

      Anatomi  Sanat  Akademisi  eğitim  kurumumuzda  görev almak isteyen    öğretmen adaylarımızı  çizim  sınavına almaktayız. Mesleki  yeterliliği  olan eğitim verebilecek  düzeyde  desen  bilgisi  ve  iş  tecrübesine  sahip  olan eğitmenleri  Anatomi  Sanat Akademisi  ailesinde  görev  vermekteyiz. Ayrıca  eğitmenlerimizin bildiklerini iyi ifade  edebilmeleri ,  akıcı  bir  üsluba  sahip  olmaları ,öğretmen - öğrenci  dengesine dikkat etmeleri, iş ahlakına ve iş disiplinine göre çalışmaları da kurumsal kimliğimiz ve başarı  için  vazgeçilmez  unsurlarımızdandır.
     Güzel  Sanatlar Fakültelerini  kazanmak ve iyi bir akademik eğitim almak için öncelikle bu alanda tecrübeli, başarılarıyla kurumsallaşmış bir eğitim kurumundan yetenek sınavlarına hazırlık resim kursu eğitimlerini almanız gerekmektedir. Eğitm alacağınız bu kurumun öncelikle M.E.B bağlı resmi izin belgesinin ,ruhsatının olup olmadığına  dikkat ediniz. Aksi  takdirde  maddi  ve  manevi  kayıplara uğrayabilirsiniz. Ayrıca başarılı olmak için  belli  bir çalışma  disipliniyle  karşılıklı  sevgi  ve  saygı  sınırları içerisinde derslere devam etmek eğitimi aksatmamak zorunludur.. Bizler kurum olarak  öğrencilerimizi birebir takip etmekte ve derslere devam ve devamsızlıklarını gün içerisinde velilere bildirmekteyiz. Öğrencilerimizin derse katılımını sağlamakla birlikte , ev ödevi  verilir ve ödev  takip  çizelgesiyle listeden  günlük  ve haftalık  olarak ödev takibi yapılır. Böylece öğrencilerimizin daha hızlı yol alması sağlanır. Ayrıca öğrenci gelişimlerini haftalık, aylık olarak değerlendirmekteyiz. 

    Öğrencilerimiz, çizgi  yeteneğine , görsel algı ve gördüğünü kağıda aktarabilme kaabiliyetine  göre değerlendirilip, her öğrencinin ihtiyacına cevap verecek şekilde birebir eğitim şeklinde ders akışı sağlanmaktadır. Eğitim  kurumumuzda  dileyen  öğrenciler, kursiyerler  özel  ders olarak da  eğitim  alabilirler. 

   '' Yeteneksiz  insan yoktur. Sanat  eğitimi  alamamış  insan  vardır.''  ilkesiyle  her  öğrenci ile  birebir ilgilenilerek  öğrencilerin  çizgilerinin  gelişmesi  ve yetenek  sınavları  maratonuna  hazır  olması  sağlanır. 

      Gelecek  Elinizde.

  * Güzel Sanatlar Fakültesi sınavlarını bir yıllık kursla kazanabilir miyim ?
    Güzel  Sanatlar  Fakültesi  yetenek sınavlarında  başarılı olacak  düzeyde  akademik bir eğitim almak istiyorsanız  öncelikle  yapmanız   gereken tecrübeli, uzman  öğretmenlerle  eğitim - öğretim  veren , Milli Eğitim Bakanlığına  bağlı  resmi  bir eğitim  kurumundan  uygulamalı  resim  kursu  eğitimini almanız gerekir. Öncelikle kendinizi çizim  alt yapısını   oluşturup  bir  forma  sokmanız ,  kendinize   özgü  çizgi atışınızı  geliştirmeniz ,  serbest çizgi  atışınızı  disipline etmeniz  ve  size verilen  ödevleri  zamanında  yapıp teslim etmeniz başarınız   için  önemli  etkenlerdendir. Rehberlik hizmetlerimizden size verilen çalışma programına uymanız ve düzenli çalışmanız da başarınızın gerçekleşmesini sağlayacaktır.

* Yetenek sınavlarına hazırlanırken nasıl bir yol izlenmelidir ?
      Yetenek   sınavlarına  hazırlanan  adayın  öncelikle  iyi  gözlem  yapması,  gördüğü  her objeyi ,canlı  ve cansız varlıkların özelliklerini iyi gözlemlemeleri gerekir.Bu gözlemlerinizle birlikte almış olduğunuz güzel sanatlar fakültelerine hazırlık resim kursu eğitimi çok önemli bir etkendir. Marmara   ve  Mimar   Sinan üniversiteleri   yetenek  sınavlarında  başarılı  olmak  içinde farklı   bir  anlatım , farklı  bir  bakış  açısı, farklı bir  tasarım  ve  verilen  kurguyu   verilen  sınırlı  süre de yapabilmeniz  için resim  kursu  eğitimini   uzman, tecrübeli  öğretmenlerden  almanız gerekmektedir. Anatomi sanat akademisi  ailesi olarak  bu  sorumluluğun bilincinde  eğitmenlerle  yetenek  sınavlarına  hazırlamaktayız.Öğrencilerimizi  aldıkları eğitim sürecinde aylık gelişim sürecine göre yönlendirmekte  ve  mesleki alan seçimlerinde kurumsal  rehberlik hizmeti  verilmektedir..

* Anatomi Sanat Akademisinde eğitim almaya başladığımda nasıl bir eğitim süreci olacak ?

  Anatomi  Sanat  Akademisi   resim  kursları  eğitimlerimiz  şu  şekilde  uygulanmaktadır;


 Güzel sanatlar yetenek sınavlarına  hazırlık eğitimlerinde  öncelikle desen (artistik çizim) eğitimi verilmektedir. Desen  eğitimi  resim  sanatının  temelidir. Renkler , ışık ve gölgeler, ton değerleri, kompozisyon  gibi temeller üzerine  kurulan sanatsal bir deseni  çizebilmek ; desenin  işlevinde  yer alan  çizgi , hareket,  denge,  hacim, oran - orantı, form (şekil), ritim , perspektif, ışık - gölge ve renk kavramlarının  öğrenilmesiyle  sağlanır.

        Eğitim   programımızda,  konulara  göre   doğru  çizgiyi  doğru  yerde  kulanmak  için  çizgi  çalışmaları yaptırılır. Ölçü  alma   çalışmaları, oran  orantı , çalışmaları  düşündüğünü  kağıda  aktarırken  iyi  kurgulayıp farklı  bir sunum  ortaya koyma  eğitimi verilmektedir. Bununla  ilgili olarak  çizgi çalışmaları, ton  nedir, kontur nedir  uygulama teknikleriyle öğrencilerimize öğretilmektedir.

* Elimize çizim materyalleri veriyor musunuz ve günde kaç çizim yapmalıyım ?
  Eğitimlerimize  ek olarak; sadece kayıtlı öğrencilerimizin takip edebileceği bir ödev verme ve takip sistemimiz  mevcut olup, öğrencilerimize  belli bir plan dahilinde periyodik olarak ödevler verilmekte  ve verilen  ödevlerin  süresi  içinde  takibi sağlanmaktadır.

 Ayrıca  karakalem  çizim teknikleri , insan  anatomisi  bilgisi, erkek ,kadın, çocuk  anatomisi  çizimleri, vücudun  yapısı, el , ayak , göz, ağız, burun, portre  çizimleri, insan   bedeninden   bölgesel ( kas ve kemik gibi) anatomi çizimleri, hayvan  anatomisi, hayvan  figürleri  çizimleri  örneklendirmeleri yapılarak  çizim alt yapısı oluşturulur. Canlı   modelden  figür çizimleri ,canlı  modelden  portre  çizimleri, iç ve  dış  mekan  perspektifi çizimleri, mekan  kurgusu, imgesel  çizim  teknikleri  ve sanat  tarihi  bilgisi  verilir.

*Güzel  Sanatlar  Yetenek  Sınavlarına  Hazırlık  Programlarının  Amaçları;

* Resim  sanatını görsel  bir  iletişim aracı olarak  kullanımda  ve değerlendirmede  yeterlilik  kazanmalarını sağlamak,

* Yaratıcılığı , estetik  duyguları  geliştirmek   ve  estetik  hükümler  verebilmelerini  sağlamak,

* Biçimsel  anlatımla  ilgili  teknik  bilgi   ve  becerileri  kazandırmak,

* Görsel  düşünce  yeteneklerini  geliştirerek yetenek sınavlarında kendine özgü çizimler ortaya çıkarmak,

* Güzel sanatlar fakülteleri yetenek sınavlarında  sorulan sorularda  istenilen nesneleri, hayalden - imgesel çizimleri  verilen  sınırlı  süre  içerisinde  en  iyi  şekilde  ifade edecek - resmedecek  şekilde  eğitim  vermek,

* Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi yanında, üniversitede alacakları akademik eğitimlerinde başarılarını artıracak ve derslerini kolaylaştıracak düzeyde alt yapı eğitimi vermek,

 * Ben İstanbul dışında yaşıyorum , Anatomi Sanat Akademisi eğitimlerinden yararlanabilir miyim ?
  Güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi almak amacıyla  İstanbul dışından gelen öğrencilerimize uygun ödeme koşullarında  konaklama  imkanı sağlamaktayız.

   Güzel  sanatlar  yetenek  sınavlarına  hazırlık  eğitimlerimizi   aşağıdaki  gün  ve  saatlerde  alabilirsiniz;


Ders saatlerimiz;

Hafta içi sabah grubu:10:00 - 13:00 arası,
              öğlen grubu:14:00 - 17:00 arası,

Hafta sonu sabah grubu:10:00 - 13:00 arası,
                  öğlen grubu:14:00 - 17:00 arası,

Hafta içi ve hafta sonu tam gün grubu:10:00 - 17:00 arası eğitim almaktadırlar.

   Öğrencilerimiz  haftalık en az 8 ders saatinden başlayarak, hızlandırılmış yoğun  resim kursu programıyla haftada 48 saat ders saatine kadar yetenek sınavlarına hazırlık eğitimi alabilmektedirler. Eğitim kurumumuzdan yetenek  sınavlarına hazırlık resim kursu programına kayıt olan  öğrencilerimize ücretsiz olarak,  alanında uzman öğretmenlerden ders destek  eğitimi verilmektedir.

Resim kursu alan öğrencilerimizden karakalem desen örnekleri:

    

Renkli  kurukalem  boya tekniğiyle ,güzel  sanatlar  sınavlarına  hazırlık  grubu  öğrenci  çalışmasıdır.

çizim kursları        

     Anatomi  Sanat Akademisi resim kursları öğrencilerinden  metal ve cam objelerin özelliğini gösteren-kompozisyon ve iki elin hareketinden oluşan meyve sıkacağı ve sıkma  eylemi  hayalden - imgesel çalışma örneği görünüyor. Bu çizimleri gerçek sınav sürelerini  kullanarak çizen başarılı  öğrencilerimiz, şimdi Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi'nde Grafik tasarımı ve Sanat Eserleri Konservasyonu  ve Restorasyonu bölümlerinde  akademik öğrenimlerine  devam  ediyorlar. Öğrencilerimize  eğitim  hayatlarında  başarılar  diliyoruz.


karakalem çizim çalışmaları 


      Anatomi Sanat Güzel Sanatlara Hazırlık -resim kursu- eğitimlerinde ; kısa süreli skeç - eskiz çalışmaları da yaptırıyor. Böylece; yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerimizin verilen sınav süresinde çizim çalışmlarını yetiştirebilmeleri sağlanıyor. Siz de yetenek sınavlarına hazırlanmak istiyorsanız kısa süreli hızlı çizim tekniğiyle taslaklar yapmalısınız.


karakalem insan çizimi        yetenek sınavlarına hazırlık kursları

Yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında çizilmiş canlı model çizimlerimiz.

       yetenek sınavlarına hazırlık çalışmaları ve kursları


yetenek sınavları karakalem çizimleri       yetenek sınavları çizim kursları

yetenek sınavlarına hazırlık obje çizimleriYukarıdaki çizimde ise; güzel sanatlar yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında çizilmiş kumaş konulu çalışma örneği görünüyor.
                       karakalem çizimler  

Yine bu çizimde ise,güzel sanatlar fakültelerinin yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarında anatomi, erkek ve kadın tors çizimleri görülmektedir. Bu çizimi yapan öğrencimiz ise Marmara Üniversitesi' nde Grafik tasarımı bölümünü kazandı. 

yetenek sınavlarına hazırlık kursları karakalem çizimleri

Burada yer alan çalışmada , - endüstri ürünleri tasarımı - bölümü özel yetenek sınavlarına hazırlık amaçlı yapılan bir çalışma örneği görünüyor. Bu çizimi yapan öğrencimiz ise Marmara Üniversitesi' ni kazandı , Endüstri Ürünleri Tasarımı bölümünde okuyor. Öğrencilerimize lisans eğitimlerinde başarılar diliyoruz.

canlı obje çizimleri

Burada da , özel yetenek sınavlarının bir başka dalı olan - grafik tasarımı - alanına yönelik bir çalışma örneği ve objeler üzerinde yazıların nasıl yerleştirileceği işlenmiştir.

yetenek sınavlarına hazırlık çalışmaları

Anatomi Sanat Akademisi resim atölyesinde sizlere öğretilen suluboya ve karakalem tekniklerindeki çalışmalar, yetenek sınavlarına hazırlık aşamalarından biri olan mülakata hazırlık portfolyo çalışmalarımıza da bir örnektir.
Anahtar Kelimeler: Yetenek sınavlarına hazırlık | İstanbul resim kursu | güzel sanatlara hazırlık resim kursları |
47476
SİTEMİZDE BULUNAN TÜM YAZI VE RESİMLER ANATOMİ SANAT AKADEMİSİNE AİTTİR.İZİNSİZ KULLANILMASI YASAKTIR. vesair.com